Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) інформує:
Про те,що проводиться набір кандидатів до вступу на денну форму навчання у відомчі вищі навчальні заклади Державної служби
України з надзвичайних ситуацій у 2022 році:
-Національний університет цивільного захисту України (м.Харків)
-Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
-Черкаський інститут пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобиля НУЦЗ України
-Випускників дев'ятих класів ЗОШ до Вінницького вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця)
За довідковою інформацією звертатися до 3-го державного пожежно-
рятувального загону Головного управління ДСНС України у Київській області, за адресою : Київська область,Обухівський
район,м.Богуслав,вул.Шевченка ,47,тел. 5-15-58.
АЛГОРИТМ ДІЙ ПІД ЧАС РОЗПИЛЕННЯ НЕБЕЗПЕЧНОЇ ХІМІЧНОЇ РЕЧОВИНИ
Протягом останнього часу на території області трапилися випадки розпилення подразнюючих хімічних речовин у навчальних закладах, що супроводжувалися істотним погіршенням стану здоров’я учнів.
28.11.2019 в м. Біла Церква у ЗОШ № 17 сталося інгаляційне отруєння дітей сльозогінним газом із балончика «Терен-4». На місце події було залучено 4 бригади Білоцерківської станції швидкої допомоги. Надано першу домедичну допомогу 14 дітям різного віку, 7 дітей госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії з профілактичною метою до Київської обласної дитячої лікарні № 2.
02.12.2019 в м. Буча у ЗОШ № 4 сталося інгаляційне отруєння дітей сльозогінним газом із балончика «Терен-4». На місце події було залучено 3 бригади станції швидкої допомоги Бучанськї підстанції філії «Вишгородська станція екстреної медичної допомоги». Надано першу домедичну допомогу 11 дітям віком до 10 років, 2 дітей госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії з профілактичною метою до Ірпінської центральної міської лікарні.
Можливінаслідки
При попаданні речовини олеорезинкапсикум(діюча речовина перцевого газу) на різні ділянки людського тіла слідує негайне виникнення сильної реакції подразнення.
Наслідки застосування перцівки бувають наступними:
- Опік. Пряме потрапляння в очі суспензією з високою концентрацією активної речовини може призвести до появи хімічного опіку.
- Набряк.Крім роздратування, вдихання ирританта викликає приступ кашлю, чхання, затруднення дихання. У алергіка високий шанс виникнення набряку легенів, задухи.
Як надати першу допомогу
Не розтирайте уражену ділянку – це посилює вплив ирританта.
Протріть вологою серветкою місце попадання, щоб прибрати їдку суспензію зі шкіри.
Слізна рідина ефективно справляється з промиванням очей від активної речовини балона. Частіше моргайте, щоб викликати рясну сльозотечу.
Такождопомагаєпромиванняжирним молоком, чистою водою, розчиномсоди.
Як усунутинаслідки
Якщо ви потрапили під струмінь або хмару, бажано швидко усунути наслідки після перцевого балончика. Алгоритм дій у цьому випадку не дуже складний:
- Не тріть очі, навіть якщо вони дуже печуть і сльозяться.
- Часто моргайте, щоб сльози вимивали перцеву витяжку.
- Акуратно промокніть очі вологою серветкою без спирту.
- Промийте очі жирним молоком, потім содовим розчином. Концентрація – 20 г на 1 л води.Лікар офтальмолог надалі оцінить ступінь ураження і порекомендує очні краплі. Найчастіше це банальний «Альбуцид» або знеболюючі і протизапальні краплі з диклофенаком. При сильному печінні можуть бути рекомендовані краплі з лідокаїном, але їх потрібно застосовувати строго по інструкції, щоб не знизилася гострота зору. Самостійно можна застосувати тільки «Візин», але це засіб швидше усуває почервоніння, ніж допомагає подолати наслідки контакту з перцевою витяжкою.
Найчастіше, пожежі в автомобілях трапляються із таких причин, як несправність електропроводки, несправність гальмівної системи, перегрів двигуна транспортного засобу, несправність рухомих вузлів та деталей, а також умисного підпалу.
Як відомо, автомобіль повністю вигорає за двадцять хвилин. Притому, щоб ушкодження були фатальними, достатньо навіть п’яти хвилин.
Що робити, якщо ваше авто все ж загорілось?
· повинен негайно вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль;
· забезпечити швидку евакуацію пасажирів;
· зателефонувати до служби порятунку за номером «101»;
· при змозі, приступити до гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;
· пальне, у разі його витіку чи пролиття, необхідно загасити в першу чергу;
· під час гасіння пожежі в підкапотному просторі необхідно відкрити замки капоту. Відкриваючи капот – направте одразу вогнегасник, адже інтенсивність горіння при його відкриванні посилюється;
· найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників та вогнегасячих засобів таких як, пісок, кошма та сніг (взимку). Попросіть допомоги в оточуючих;
· гасити вогонь необхідно з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я;
· при гасінні палива, що витікає, необхідно подавати вогнегасячу речовину знизу вверх;
· небезпечно гасити вогонь в забрудненому одязі (промаслений, просочений парами пального) і якщо руки були змочені пальним.
Дії пасажирів у разі загорання авто
Якомога швидше та безпечно покинути автомобіль. Зателефонувати до Служби порятунку за номером «101». За можливості надати допомогу водієві у гасінні автомобіля.
Дії водія іншого транспортного засобу (що проїжджає повз) у разі загорання авто
Водій іншого транспортного засобу повинен врахувати дорожню обстановку яка склалася, зупинити автомобіль в безпечному місці та по можливості надати допомогу в гасінні пожежі.
Дії перехожих у разі загорання авто
Перехожий має враховувати небезпечні фактори (висока температура, отруйні продукти горіння, ймовірність вибуху) та знаходитись в безпечній зоні, понад 10 метрів.
Вберегти від загорань
Як відомо, найкращий захист від загорання – це профілактика. Необхідно дотримуватись найпростіших правил пожежної безпеки, стежити за справністю автомобільного електрообладнання, паливного відсіку двигуна, перевозити горючі речовини тільки в щільно закритих контейнерах.
Навчіться користуватись вогнегасником заздалегідь. Контролюйте його справність та терміни перезарядки.
Для автомобільних потреб підійде порошковий вогнегасник. Ним можна гасити будь-які займисті речовини, а також електроприлади під напругою. Для легкового автомобіля достатньо вогнегасника об’ємом до двох літрів, який бажано купувати тільки в спеціалізованих магазинах, перевіряючи наявність документів.
Радимо розташовувати вогнегасник так, щоб у разі надзвичайної ситуації мати до нього вільний доступ, наприклад під переднім сидінням.
На вулиці похолодало, тож багато хто вже дістав електрообігрівач для підтримання тепла в помешканні. Пересувні та стаціонарні, вони мають чимало переваг, серед яких – нижча вартість використання у порівнянні з газовими. Але водночас електронагрівальні прилади містять і небезпечний «сюрприз» – здатність призвести до нищівної пожежі. Аби цього не сталося, рятувальники нагадують громадянам правила пожежної безпеки при експлуатації електрообігрівачів.
Отже, основні рекомендації щодо безпечного користування приладами електроопалення наступні:
1) не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
2) електрообігрівач не можна ставити біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м;
3) небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів;
4) не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;
5) перед увімкненням обігрівального пристрою треба переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
6) не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
7) слід обмежити доступ маленьких дітей до нагрівальних приладів;
8) забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;
9) не слід пропускати провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки;
10) треба регулярно очищати нагрівачі від пилу й сміття, адже сторонні предмети можуть несподівано спалахнути;
11) не можна залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.
Якщо пожежа все-таки виникла, слід дотримуватися таких правил гасіння електрообігрівачів:
1. Обов’язково знеструміть прилад.
2. Якщо не вдається висмикнути вилку з розетки, вимкніть автомат в електрощитку.
3. Зателефонуйте за номером 101. Навіть якщо спалах здається незначним, це не означає, що він не переросте в справжню пожежу.
4. Після відключення мережі накрийте палаючий прилад мокрою ганчіркою або ковдрою, щоб перекрити доступ повітря до вогню.
5. У жодному разі не гасіть водою палаючу пластмасу – при потраплянні рідини палаючий пластик скипає і розбризкується.
Виконуйте правила безпеки – і ви збережете життя та здоров’я близьких, а також своє майно від пожежі!
Як стати рятувальником?
Незабаром розпочинається пора вступних кампаній у вищих навчальних закладах України. Це серйозний крок для кожного абітурієнта, від якого залежить бажана професія. Що потрібно знати тим, хто вирішив присвятити своє життя рятувальній справі, щоб приходити на допомогу першим у будь-яких екстремальних ситуаціях, вміти викликати у людських серцях почуття захищеності від надзвичайних ситуацій, та бажає вступити до вищих навчальних закладів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Відбір до ВНЗ системи ДСНС проводиться до:
- Національного університету цивільного захисту України (м. Харків), http://nuczu.edu.ua/;
- Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України (м. Черкаси), http://fire.ck.ua/;
- Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Львів), http://ldubgd.edu.ua/;
- Вінницького вищого професійного училища ЛДУБЖД (м. Вінниця), http://vpu.ldubgd.edu.ua/;
- ліцею цивільного захисту ЛДУБЖД (м. Вінниця), http://lizey.ldubgd.edu.ua/.
Правила вступу до ВНЗ ЦЗ у 2019 році, розміщені на вищезазначених веб-сайтах відповідних ВНЗ ЦЗ.
За додатковою інформацією звертатися за адресою: м. Богуслав, вул. Шевченка, 47, відділ кадрів 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області.
Якщо у Вас вдома чи в будь-якому іншому місці виникла пожежа, слід негайно дзвонити за номером 101 і викликати підрозділи вогнеборців. Але бувають випадки, коли можна спробувати самотужки приборкати полум’я – допоки пожежа не набула великого масштабу. Для цього треба вміти правильно користуватися первинними засобами пожежогасіння, зокрема вогнегасниками.
У випадку пожежі необхідно дотримуватися основних правил користування вогнегасником:
1) взяти вогнегасник і підійти до джерела загорання;
2) висмикнути чеку, що розташовується у верхній частині вогнегасника;
3) спрямувати чорний циліндр вогнегасника (розтруб) на палаючий предмет і натиснути на рукоятку;
4) направляти струмінь на осередок вогню і злегка повертати вогнегасник з боку в бік.
Під час експлуатації та зберігання апарату заборонено:
– допускати появу на корпусі пристрою будь-яких пошкоджень;
– бити по балону;
– застосовувати вогнегасник, якщо він має виробничий брак або несправності запірного механізму;
– самостійно перезаряджати й розбирати апарат;
– використовувати пристрій для тих цілей, які не пов’язані з гасінням вогню;
– під час ліквідації вогнища загорання направляти вогнегасник у бік людей.
Як діяти, якщо ви потрапили під «газову атаку»?
Останнім часом на території України почастішали випадки розпилення подразнюючих хімічних речовин у навчальних закладах, що супроводжується істотним погіршенням стану здоров’я учнів та викладачів
(загальноосвітні школи у м. Черкаси, м.Миколаїв, м. Харків, м. Біла Церква).
Як діяти, якщо ви потрапили під «газову атаку»?
Якщо ви опинилися в приміщенні, де розпилили газ з балончика, відкрийте вікна, залиште його на провітрювання і негайно залиште це приміщення,
Ваші дії при попаданні газу в обличчя та очі:
- прийміть стійке положення в просторі (притуліться до стіни, сядьте на стілець) для того щоб не впасти і не травмуватися;
- необхідно видалити решти речовини з обличчя сухою ганчіркою або серветкою (не потрібно сильно терти);
- спробуйте полегшити больові симптоми за допомогою доступних засобів:
- промити частини тіла водою, краще теплою;
- якщо використано перцевий балончик – можливо промивати обличчя молоком.
Перша допомога при дії газу з балончику:
- не терти руками обличчя і очі, так ви розітрете речовину по шкірі і очам, збільшуючи площу ураження;
- сухою серветкою, ганчіркою видалити подразнюючу речовину;
- не намагайтесь через силу відкрити очі – блефароспазм не дозволить вам це зробити. При можливості почніть моргати (для утворення сльозової речовини);
- при можливості промивати очі і шкіру 2% розчином бікарбонату натрію (харчова сода);
- для допомоги очам можливо використовувати краплі для очей (альбуцид, диклофенак, краплі з лідокаїном).
Пам’ятайте, що всі ці заходи дають тільки полегшення, а не знімають симптоми. При погіршені стану необхідно звернутися до спеціалістів за кваліфікованою медичною допомогою.